Jana Bartošková - tanečnice
Marek Bula - tanečník a PR, fotograf
Kateřina H. Hanzlíková - vedoucí skupiny, choreografka, lektorka, tanečnice
Jitka Mozorová - lektorka, tanečnice
Tereza Lepold Vejsadová - choreografka, lektorka, tanečnice
Dagmar Mašková - tanečnice, PR
Vladimír d´yM - hudebník
Dominika Miková - tanečnice
Jindra Rychlá - kostýmní výtvarnice
Jitka Sedláková - light designérka
Barbora Sochová - tanečnice
Mila Vašíčková - tanečnice, produkční
Petra Wagnerová - tanečnice
Veronika Zárubová - tanečnice
Milan Zeman - tanečník
 

 

Kateřina H. Hanzlíková 

Vedoucí skupiny Proty boty, choreografka, lektorka a tanečnice. Proty boty vede od roku 2010. Vytvořila se skupinou pět celovečerních inscenací (Fialová, Už letím, Smyčka, Ne-závislosti a Půl je nic) a několik kratších choreografických útvarů. 

Co pro tebe znamenají Proty boty?

"Vždy mě velmi lákala práce s handicapovanými tanečníky. Obzvlášť mě přitahovala jejich specifická estetika. To, že jakýkoli pohyb, který u těchto tanečníků vidím, je originální a něčím zvláštní, což jsou vlastně proncipy současného tance, který si zakládá na přirozenosti a originalitě. I po sedmi letech mého působení ve skupině mě baví zjišťovat, jaké jsou možnosti tanečníků s handicapem, odkud pohyby pochází a co se dá jimi vyjádřit dál."

Které představení máš nejraději?

"Nejraději mám inscenaci Smyčka, která se tvořila v pro mně velmi příjemném duchu. Z představení šla obrovská síla. Všechno zapadlo přesně tak, jak mělo, někdy i jaksi samo. A díky i tomu asi se mi tam podařilo vyjádřit představu, kterou jsem měla na začátku představení. Bylo to pro mne osobně první představení s Proty boty, ze kterého jsem měla konečně dobrý pocit :)."

Milan Zeman

Tanečník. Organizátor přeprav naší skupiny :) Se skupinou tančí od roku 2012. Vystupoval v několika celovečerních představení (Už letím, Smyčka, Ne-závislosti, Půl je nic). 

Milane, co pro tebe znamenají Proty boty?

"Taneční rozvoj, vytváření společných představení, přátelé, možnost posunout se dále, odpočinek od pracovních povinností. V souboru jsem od roku 2012 a mám krásné vzpomínky na vše, co jsme společně prožili."

A které představení máš nejraději?

"Každé představení bylo něčím výjimečné. Poslední představení Půl je nic mi dalo ze všech asi nejvíce. Můj rozvoj podpořily i individuální tréninky, které absolvujeme před hlavním tréninkem. Můžu využít víc kontaktní improvizace, více se dokážu uvolnit, tančím často s jinou partnerkou. Důležitý pro mě je se na toho člověka naladit. Ne vždy to jde hned, ale postupem času získávám víc na sebevědomí." 

Mila Vašíčková

Tanečnice, produkční a grafička skupiny. Ve skupině působí už od roku 2005. Vystupovala v představeních předešlé vedoucí souboru Jitky Semotamové (do roku 2010) a ve všech inscenacích po roce 2010 (Fialová, Už letím, Smyčka, Ne-závislosti, Půl je nic). 

Mili, co pro tebe znamenají Proty boty?

"Proty boty jsou pro mne více než volnočasová aktivita, je prostě bezva být součástí souboru, společně nacházet cestu ve tvorbě představení, být spolu na jevišti a trávit společný čas na festivalech i mimo jeviště. Proty boty se staly pro mne součástí života. Do souboru jsem přišla na konci roku 2005 a netušila jsem, co mně čeká a jsem ráda, že jsem pozvání přijala. Mám ráda pohyb. Časem jsem se začala věnovat i produkci, tvorbě plakátů a programů představení, baví mě to."

Které představení Proty boty máš nejraději?

"Za dobu, co jsem členkou integrované skupiny jsem byla součástí mnoha představení, těžko vybírat. Moc ráda vzpomínám na inscenaci Už letím, hlavně na krásnou atmosféru na zkouškách a představeních. Mezi oblíbené patří také Smyčka nebo Forma a tvar."

 

 

Jana Bartošková

Tanečnice. Se skupinou Proty boty tančí už od roku 2011. Vystupovala v představeních Fialová, Už letím, Smyčka, Ne-závislosti, Půl je nic.

Jani, co pro tebe znamenají Proty boty?

"Proty boty jsou pro mě hlavně kamarádi, kteří mě berou takovou, jaká jsem. I když nejsem zrovna rozený tanečník a někdy mi chvíli trvá, než se naučím nové věci. V souboru vždy vládne příjemná a přátelská, tvůrčí nálada a handicap je středem pozornosti jen jako specifický způsob pohybu a tance."

Které představení máš nejraději?

"Mám ráda příběhy a tak i představení, ve kterých se snažíme tancem vyjádřit nějaký příběh, jako byla Fialová, Už letím nebo Kulička. Ty se mi asi nejlépe vryly do paměti a ráda na ně vzpomínám. Představení jako Smyčka, Ne-závislosti anebo Půl je nic už jsou pro mne, a asi i pro diváky, více abstraktní."

 

Petra Wagnerová

Tanečnice a "čajová královna" skupiny :) Ke skupině se připojila na podzim roku 2014. Od té doby vystupovala ve dvou celovečerních představeních (Ne-závislosti, Půl je nic) a v kratších tanečních kompozicích (Však já se do toho vpravím...).

Peti, co pro tebe znamenají Proty boty?

"Především radost z tance a ze společné tvorby na něčem, co dává smysl. Vzpomínám si, když jsem poprvé taneční skupinu viděla na festivalu Tanec a handicap, hrozně mě tehdy zaujalo, jakým způsobem byli do choreografie zapojeni všichni tanečníci bez rozdílu a bez ohledu na míru handicapu. Bylo to opravdu velmi silné Jsem ráda, že můžu být součástí tohoto projektu."

Které představení Proty boty máš nejraději?

"Každé představení je pro mě něčím výjimečné – taneční partneři, hudba, kostýmy, světla a celková emoce, která z přestavení sálá... Užívám si i těch samotných začátků, když se teprve představení dává dohromady a hledají se cesty. Je to zábava a zároveň i výzva. Zkoušíme, co všechno se dá i nedá, a kolikrát se objeví nové možnosti a momenty, které - přestože se třeba nepoužijí - rozvíjí naše taneční schopnosti a projev a stmeluji skupinu jako takovou."

 

Kontakt

Kudy k nám?

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode